Skip to:

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie

przed Wami maraton egzaminacyjny wieńczący trzyletnią naukę w gimnazjum. Historia, wiedza o społeczeństwie, język polski, nauki przyrodnicze, matematyka i języki obce z pewnością zajmują Wasze myśli od świtu do zmierzchu. Każdy przeżywa egzamin na swój sposób, jedni stresują się więcej, inni mniej. To ważne wyzwanie, ale jestem przekonany, że dzielnie stawicie mu czoła.

Każdy egzamin to podsumowanie pewnego etapu. Wypełniane przez Was arkusze testowe pozwolą zweryfikować czego nauczyliście się w ostatnich latach, jak bardzo chcieliście poznać otaczający Was świat. Czy zdecydują, że w przyszłości zostaniecie wybitnymi prawnikami, lekarzami, będziecie rewolucjonizować cywilizację nowatorskimi projektami, spełniać własne marzenia, te małe i te duże? Nie! Wierzę w Wasz końcowy sukces, wierzę, w to, że wspólnie z nauczycielami odpowiednio przygotowaliście się do egzaminu, ale pamiętajcie - niezależnie od ostatecznego wyniku - przyszłość ciągle jest i będzie w Waszych rękach.

Mocno trzymam kciuki za każdą Uczennicę i każdego Ucznia w Polsce, którzy w najbliższych dniach będą brali udział w egzaminie gimnazjalnym. Powodzenia!

Wasz Rzecznik

Marek Michalak

List (PDF)