Skip to:

Wielce Szanowni Państwo,

5 grudnia, w dniu Waszego Święta na najwyższą serdecznością i szacunkiem ściskam każdą pomocną dłoń i serdecznie dziękuję każdemu z osobna za okazywane serce, bezinteresowność, wytrwałość i empatię. Wierzę, że dla każdego z Was ciężka praca na rzecz drugiego człowieka i innych istot żyjących jest źródłem niezwykłej satysfakcji.

Podejmujecie działania w różnych obszarach, zawsze jednak kierując się szlachetnymi intencjami, chęcią pomocy i wsparcia indywidualnych osób lub całych organizacji. To dzięki Waszej obecności możliwe staje się skuteczne rozwiązywanie wielu problemów. Poprzez gotowość do działania, otwartość na poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań oraz chęć rozwoju przyczyniacie się do budowania więzi między ludźmi oraz do wzmacniania struktur organizacji.

Działania Wolontariuszy skutecznie odpowiadają na potrzeby innych i mają realny wpływ na kształtowanie życia społecznego. Bez Waszego zaangażowania i wsparcia nie byłaby możliwa realizacja wielu projektów i inicjatyw. Serdecznie za to dziękuję! Zwłaszcza tym wszystkim, którzy całkowicie bezinteresownie wspierają dzieci w ich dorastaniu i odkrywaniu świata – Wasza wiedza i doświadczenie są drogowskazem dla najmłodszych. Wasze działania znakomicie pokazują, że w pełni uznajecie i szanujecie podmiotowość każdego dziecka oraz jego prawa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzę wytrwałości, siły i wiary w to co robicie.  Życzę spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim satysfakcji z działań podejmowanych każdego dnia.

Z wyrazami szacunku

Marek Michalak

Rzecznik Praw Dziecka