Skip to:

Warszawa, 15 września 2015 r.

List z okazji

Światowego Dnia Orderu Uśmiechu

Drodzy i Szanowni,

21 września to dzień, w którym obchodzimy święto szczególne dla wszystkich dzieci i ich przyjaciół - Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. W ponad 45-letniej historii Orderu, już prawie tysiąc osób zostało wyróżnionych tym słonecznym odznaczeniem. Jest ono wspaniałym przykładem realizacji praw dzieci, w szczególności tego wyjątkowo ważnego – prawa do wyrażania własnego zdania.

Kawalerowie Orderu Uśmiechu to dla dzieci osoby wyjątkowe. Wnioskując o Order, najmłodsi doceniają tych, którzy sprawiają im radość, okazują wiele troski i zaangażowania w ich sprawy, służą przyjacielskim wsparciem. Cieszy mnie niezwykle, że grono Kawalerów Orderu ciągle się powiększa. To dowód na to, że nie brakuje osób, dla których dzieci i ich szczęście są najważniejsze.

Dziękuję szkołom i placówkom imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu za wszystkie działania i inicjatywy służące promocji praw dziecka i za rozwijanie społecznej dyskusji na temat potrzeb najmłodszych.

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu to święto radości. Dlatego bardzo mnie cieszy, że tradycją się stały barwne korowody przemierzające wiele miejscowości w Polsce. Jest to znakomita okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale i do przypominania idei Orderu Uśmiechu.

Życzę, aby ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu, nawet gdy okaże się, że trzeba będzie wypić sok z cytryny.

z najsłoneczniejszymi pozdrowieniami

Marek Michalak

List w wersji PDF