Skip to:

11 października 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak uczestniczył w konferencji pt. "MDK - placówka z pasją", zorganizowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy im. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego z okazji 60-lecia jego działania. Uczestniczyli w niej dyrektorzy miejscowych szkół i przedszkoli, dyrektorzy podobnych placówek z innych miast, a także młodzież.

Marek Michalak otwierając spotkanie pogratulował działania z pasją przez tyle lat oraz realizacji w praktyce praw dziecka. Jak stwierdził, nie wyobraża sobie Świdnicy bez Młodzieżowego Domu Kultury. Był on zawsze dla mnie magicznym miejscem, pełnym bezpiecznej atmosfery dla dzieci - mówił. Życzył by ich promieniste działanie rozlewało się na cały kraj.

Podczas konferencji mówiono m.in. o wartościach jakie w systemie edukacji stanowią placówki wychowania pozaszkolnego, o obszarach ich działalności.

"Głęboko w pamięci zachowamy wsparcie, przychylność i ciepłe słowa skierowane pod naszym adresem" napisali organizatorzy, w swoim i podopiecznych imieniu, w przekazanym Rzecznikowi liście. Wskazali w nim również, iż "łączy nas wspólna misja i trud wspierania najmłodszych obywateli na drodze osiągnięcia poczucia spełnienia".