Skip to:

- Siódmy finał niezwykle ważnej akcji WOŚP nauki dzieci pierwszej pomocy. Warty wsparcia i poparcia. Dobra robota. Gratuluję i dziękuję – podsumował spotkanie z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i instruktorami Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

6 czerwca drużyny uczniów z dziesięciu szkół podstawowych z całej Polski, które pomyślnie przeszły poprzednie etapy konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, pojawiły się w Warszawie, by wziąć udział w grze miejskiej. Podczas finału Fundacja WOŚP przekazała GOPR-owi sprzęt ratujący życie.

- Apeluję, aby program był obowiązkowy. Jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ od 12 lat we wszystkich szkołach podstawowych jest nasz program "Ratujemy i Uczymy Ratować" - mówił Jerzy Owsiak, który przekonywał, że wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, są zwycięzcami.

Na podium tegorocznego finał 7 Ogólnopolskiego Konkursu "Ratujemy i Uczymy Ratować" stanęli:

  1. Szkoła Podstawowa – Kołodziejewo
  2. Szkoła Podstawowa – Jasienica
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 – Hajnówka
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 – Brenna
  5. Szkoła Podstawowa – Wasilków
  6. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34 – Radom
  7. Szkoła Podstawowa nr 8 – Gdańsk
  8. Szkoła Podstawowa nr 63 – Szczecin
  9. Szkoła Podstawowa nr 21 – Lublin
  10. Społeczna Szkoła Podst. nr 3 Dębinka Poznań 

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od kwietnia 2006 roku. Adresatami akcji są uczniowie szkół podstawowych klas I-III oraz ich nauczyciele. Celem programu jest upowszechnienie zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej.