Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w 22. Spotkaniu Artystyczno-Towarzyskim i Charytatywnym GRELOWISKO, które odbyło się 10 października br. w Siedlcach. Dochód z aukcji obrazów pn. "Białoruscy Artyści - Polskim Dzieciom" został przeznaczony na wsparcie ośrodków szkolno-wychowawczych z regionu Mazowsza.

Marek Michalak spotkał się z przedstawicielami obdarowanych instytucji poznając ich bieżące problemy. Podczas uroczystej gali, Rzecznik Praw Dziecka wyraził wdzięczność dla darczyńców, którzy dostrzegają wokół siebie ludzi potrzebujących społecznego wsparcia. Rzecznik podziękował szczególnie za ofiarność na rzecz najmłodszych, którym pomoc należy się najbardziej.

Spotkania pod nazwą GRELOWISKO organizowane są na Mazowszu od 1997 roku. Ich pomysłodawcą i realizatorem jest Pan Mirosław Greluk. Dzięki hojności darczyńców i uczestników aukcji udało się przez 11 lat wesprzeć szereg stowarzyszeń, domów dziecka i innych organizacji udzielających pomoc potrzebującym dzieciom. Środki uzyskane w tym roku trafią do specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych w Siedlcach, Stocku Lackim, Węgrowie i Buczkowie, a także stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Jaworku i Wołyńcu.