Skip to:

Na spotkanie z Markiem Michalakiem przyjechało dziesięcioro dzieci z klas II-VI z Oleśnicy (woj. dolnośląskie), wraz z tutorami. Dzieci w ramach ogólnopolskiego konkursu udowodniły, że potrafią dostrzec cierpienie innych. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w stolicy.

Odwiedziny w Biurze Rzecznika Praw Dziecka to jedna z nagród dla laureatów konkursu „Wydarzenie Społeczne”, organizowanego przez Akademię Przyszłości. Dzieci z Kolegium SP 2 w Oleśnicy zajęły w nim III miejsce.

- Serdecznie Wam gratuluję, wiem, że nie było to łatwe zadanie, ponieważ konkurs jest ogólnopolski – podkreślał Marek Michalak.

W rywalizacji biorą udział dzieci z 23 regionów z całego kraju.

- Dzieci postanowiły, że chcą pomóc 6-letniej Martynce, która przeżyła tragiczny wypadek samochodowy. Zginął jej tato, a mama przebywa w szpitalu. Dziewczynka doznała wielu urazów i w dalszym ciągu potrzebuje rehabilitacji – wyjaśnia Karolina Rasała, lider w Kolegium SP nr 2 w Oleśnicy.

Dzieci włączyły się w zbiórkę pieniędzy dla dziewczynki. Na charytatywny „Bieg dla Martynki”, który odbył się w Oleśnicy, upiekły babeczki i własnoręcznie przygotowały medale.

Podczas spotkania z Rzecznikiem goście z Oleśnicy prezentowali zwycięski projekt oraz rozmawiali o prawach dziecka.

Akademia Przyszłości to ogólnopolski program, który dzięki unikalnej metodologii - Systemowi Motywatorów Zmiany przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Projekt rozpoczęto w 2003 roku z inicjatywy księdza Jacka „Wiosny” Stryczka. Jest siostrzanym projektem Szlachetnej Paczki. Kiedy wolontariusze odwiedzali rodziny w potrzebie, dostrzegli, że dzieci potrzebują nie tylko materialnej pomocy, ale przede wszystkim wyprowadzenia ich z błędnego przeświadczenia, że do niczego się nie nadają.