Skip to:

Wraz z przypływem upałów powraca temat bezmyślnego pozostawiania dzieci bez opieki w samochodach. Dziecko pozostawione w zamkniętym aucie nie ma szans na przeżycie. Jego jedyną szansą na uniknięcie śmierci jest pomoc świadomej i odpowiedzialnej osoby z zewnątrz. Dlatego ważne jest nagłaśnianie tego problemu, szczególnie w okresie letnim.

Dziecku pozostawionemu w nagrzanym samochodzie grozi śmierć w okrutnych męczarniach. Wnętrze samochodu pozostawionego na słońcu w ciągu kilkunastu minut potrafi nagrzać się do temperatury znacznie przekraczającej bezpieczną dla ludzkiego, a zwłaszcza dziecięcego życia. W organizmie małego człowieka niezwykle szybko dochodzi do nieodwracalnych, tragicznych w skutkach zmian.

Reagujmy, gdy widzimy dziecko zostawione w nagrzanym samochodzie! Nie bójmy się nawet wybić szyby – mówi Rzecznik – Apeluję także do mediów o każdorazowe nagłaśnianie takich sytuacji, by mówić głośno i wyraźnie, jakie konsekwencje dla dzieci może mieć pozostawianie ich w upale w zamkniętym aucie.

Jak ratować dziecko z rozpalonego samochodu