Skip to:

W Warszawie zakończył się Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK”. Organizatorem wydarzenia jest Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży ASSISTEJ. Dla Rzecznika Praw Dziecka, pod którego honorowym patronatem odbywa się festiwal, była to okazja do wyróżnienia osób od lat wspierających realizację prawa dzieci do kultury.

Podczas gali kończącej Festiwal Marek Michalak wręczył Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI prof. Maciejowi Wojtyszko - wiceprezesowi ASSISTEJ, Grażynie Karwowskiej-Winiarek, dyrektorce Festiwalu „KORCZAK” oraz Annie Kozłowskiej, dyrektorce Ogniska „u Machulskich”.

Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w dziedzinie ochrony praw dziecka.

- To ludzie, którzy od lat przybliżają dzieciom i młodzieży świat sztuki, zarażają Korczakiem, otwierają młodych ludzi na świat, pomagając rozwijać ich pasje, tworzą wydarzenia pełne emocji, tajemnicy i wzruszeń – mówił Marek Michalak.

Festiwal Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK”. rozpoczął się 1 października na Dużej Scenie Teatru Powszechnego. Przez blisko dwa tygodnie na deskach warszawskich teatrów hołd Staremu Doktorowi składali profesjonaliści i amatorzy z całego świata. Organizatorzy zadbali o to, aby w wydarzeniu mogli wziąć udział wszyscy, od niemowląt, poprzez dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, zawodowych lub amatorskich krytyków, do osób z niepełnosprawnością. Festiwalowi towarzyszyły warsztaty dla młodych aktorów oraz spektakle interaktywne.