Skip to:

16 maja 2014 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień 50 zwycięzcom konkursu „Moja Polska w 2050 roku”, który zorganizował Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. W finałowej gali uczestniczyli także: Stanisław Karczewski, Wicemarszałek Senatu RP, prof. Alicja Chybicka, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, Aleksander Sopliński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz parlamentarzyści zaangażowani w organizację konkursu. – Spotykamy się w świątyni demokracji, gdzie praktycznie każdy dokument, który tu powstaje, dotyka młodego pokolenia. Cieszę się, że nie zabrakło dialogu między światem dzieci i światem dorosłych i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować – mówił Rzecznik, zwracając się do dzieci i młodzieży.

Młodzi ludzie w myśl hasła tej edycji konkursu - "Moja Polska w 2050 roku" – pracami plastycznymi i literackimi dowiedli, że nie tylko mają wyobraźnię i kreatywność, ale śmiało snują refleksje na temat otaczającej nas rzeczywistości, jak i przyszłości własnego kraju.

Podobnie jak w latach ubiegłych, szeroka formuła konkursu pozwoliła na udział dzieci i młodzieży z różnych placówek. Ubiegłoroczny konkurs pt. "Jakie są moje korzenie" przyniósł ponad 1500 prac; tegoroczna edycja przeszła najśmielsze oczekiwana organizatorów – na konkurs wpłynęły aż 4000 prac. Wyłoniono 50 zwycięzców, a podczas uroczystej gali w Sali Kolumnowej Sejmu odbyło się dodatkowo losowanie 5 nagród, ufundowanych przez parlamentarzystów.