Skip to:

"Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko" - mówi motto Fundacji One Day. 10 grudnia Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej uczestniczył w wielkim finale Projektu One Day, gdzie spotkał się z dziećmi-wychowankami placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski, którzy przedświąteczne odwiedzili Warszawę.

- Piękna inicjatywa Fundacji One Day dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, której mam przyjemność patronować. Gratuluję i dziękuję za tyle radości, jaką sprawiliście tym dzieciom – mówi Marek Michalak.

One Day to ogólnopolska akcja dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz dzieci potrzebujących. Na finał akcji na Politechnikę Warszawską przyjechało ponad 500 podopiecznych domów dziecka z całej Polski. Dzieci otrzymały wymarzone, wcześniej wybrane, prezenty, obejrzały też występy znanych artystów.

Podczas imprezy gwiazdkowej dzieci nie tylko mogły się dobrze bawić, ale i wiele nauczyć. Miały okazję poznać wiele interesujących dla nich zawodów, które były prezentowane w kącikach z interaktywnymi atrakcjami.