Skip to:

12 lipca 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w Gali Finałowej VIII Ogólnopolskiego Przystanku PaT w Łodzi. W wydarzeniu udział wzięli również m.in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Marcin Jabłoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Gospodarzami VIII Przystanku PaT w Łodzi byli: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Prorektor Politechniki Łódzkiej Piotr Panetha, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Dariusz Banachowicz oraz Komendant Miejskiej Policji w Łodzi podinsp. Piotr Beczkowski.

Uroczystość otworzył inicjator programu "Profilaktyka a Ty", Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji insp. Grzegorz Jach. Blisko 3000 osób zasiadających na widowni hali Atlas Arena obejrzało premierę filmową z PaTosfery - happeningu, który odbył się tego samego dnia na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. W trakcie Gali uczestnicy PaT zaprezentowali to czego nauczyli się podczas zajęć, które zostały przygotowane w ramach akcji, m.in.: sztuka samoobrony, śpiew, taniec oraz sport.

Wiem, że atmosfera i społeczność PaTowska jest wyjątkowa. Pokazujecie światu, że młodzież to jest wartość. Jesteście bardzo pięknym symbolem dobrej młodzieży. Za to Wam dziękuję!- mówił Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.