Skip to:

XVIII Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne", pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka od lat zamienia Ciechocinek w radosne święto młodych talentów i muzyki. W koncercie galowym, który odbył się 26 lipca br., uczestniczył Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Festiwal tworzą dzieci, których droga artystyczna często jest trudna i wśród barier, wynikających z ich niepełnosprawności. Umożliwienie prezentacji młodych talentów szerokiemu gronu publiczności jest formą docenienia ich zaangażowania. Pozwala także doświadczać ogromnej radości z sukcesu, osiągniętego mimo wielu obiektywnych przeszkód, z którymi musieli się zmierzyć.

Występom młodych artystów – obok Rzecznika Praw Dziecka - przysłuchiwały się także Posłanki na Sejm RP Domicela Kopaczewska i Iwona Kozłowska, Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Teresa Hernik oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

Koncert prowadził Mirosław Satora z Fundacji na Rzecz Niepełnosprawnych Pro Omnibus w Ciechocinku, która jest głównym organizatorem festiwalu. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i do 23 lat. Grand Prix oraz nagrodę publiczności zdobył Kamil Czeszel z Torunia. W grupie młodszej I nagrodę otrzymała Aleksandra Liske z Gołanic, II - Magdalena Krzemińska z Koszalina, a III - Laura Dziąba z Tczewa. W starszej grupie przyznano dwie równorzędne I nagrody: Michałowi Wiśniewskiemu z Ostrowitego i Agacie Zakrzewskiej w z Warszawy, II - Milenie Wiśniewskiej z Malborka, a III - Annie Czaman z Inowrocławia.