Skip to:

17 października br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podczas wizyty w Głogowie spotkał się z samorządami uczniowskimi szkół głogowskich i liderami młodzieżowymi, by zainaugurować dolnośląską kampanię przeciwko mowie nienawiści. W Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie omówiono założenia projektu, który Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa będzie realizować od listopada 2014 roku. Dyskusja z młodzieżą dotyczyła bezpieczeństwa w Internecie i metod radzenia sobie z mową nienawiści w cyberprzestrzeni.

Marek Michalak zwracał uwagę na zagrożenia, wynikające z korzystania z Internetu. Podkreślał, że najważniejszy jest bezpośredni kontakt dorosłych z dziećmi, by młodzi ludzie rozmawiali z tymi, którym ufają, by nie musieli tylko w sieci szukać odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Do dbania o bezpieczeństwo w Internecie zachęcała także Anna Lechowska, prezes Szansy oraz Zbigniew Pawlak, podróżnik i pisarz, autor książki "Pęknięte miasto - Biesłan", który porównując Internet do wody przekonywał, że aby zachować bezpieczeństwo warto dbać o czystość źródeł, z których korzystamy.

Inauguracja dolnośląskiej kampanii przeciwko mowie nienawiści odbyła się w ramach obchodów 15-lecia Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży "Szansa".