Skip to:

21 czerwca br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w uroczystościach z okazji jubileuszu 150-lecia leczenia uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju.

Wśród gości wydarzenia znaleźli się: Senator Stanisław Hodorowicz, Posłowie na Sejm RP Edward Siarka i Andrzej Gut-Mostowy, Marszałek Małopolski Marek Sowa, przedstawiciele rabczańskich środowisk, w tym dyrektorzy placówek medycznych i sanatoryjnych, Honorowi Obywatele Miasta Rabka-Zdrój, Kawalerowie Orderu Uśmiechu, przedstawiciele służb porządkowych oraz powiatowego i rabczańskiego samorządu.

Podczas spotkania wręczono medale, odznaczenia i honorowe tytuły dla osób i instytucji. Honorowe Obywatelstwo Miasta otrzymał dr Jerzy Żebrak, Kawalerem Orderu Uśmiechu został dr Joachim Buchwald. Wręczone zostały także Medale Jubileuszu dla instytucji zasłużonych w dziedzinie lecznictwa i ochrony zdrowia.

Marek Michalak otrzymał medal 150-lecia lecznictwa uzdrowiskowego za aktywny udział w przedsięwzięciach podejmowanych przez gminę oraz w uznaniu zaangażowania w sprawy uzdrowisk dla dzieci.

Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z dziećmi z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju. Odwiedził także Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc.

W trakcie spotkania przypomniał, że uzdrowisko otrzymało tytuł Miasta Dzieci Świata w 1996 roku w uznaniu jego zasług w leczeniu dzieci. Odniósł się także do przyznania dr. Joachimowi Buchwaldowi Orderu Uśmiechu - Dziękuję za to, że Rabka jest zawsze uśmiechnięta. Myślę że za sprawą Rabki tych uśmiechów jest coraz więcej.