Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka wziął udział w Jubileuszowej Gali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", która odbyła się 20 października br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Marek Michalak wręczył władzom Fundacji Nagrodę Rzecznika Praw Dziecka za wieloletnią działalność związaną z ratowaniem zdrowia i życia dzieci.

Uroczystość, która odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego, związana była z 10. rocznicą istnienia Fundacji, a także prezentacją Księgi Jubileuszowej "Złote Myśli - Twórcy Wizerunku Polski", zadedykowanej wybitnej polskiej działaczce społecznej Irenie Sendlerowej.

Patronat honorowy nad Księgą objęli: Waldemar Pawlak - Wicepremier i Minister Gospodarki, Ewa Kopacz - Minister Zdrowia, prof. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Bogdan Zdrojewski - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

We wstępie Księgi został zamieszczony list Rzecznika skierowany do dzieci i młodzieży we wrześniu br.

Wręczając Nagrodę Rzecznika Praw Dziecka na ręce Pana Stanisława Kowalskiego, Prezesa Zarządu Fundacji, Marek Michalak podziękował za wszechstronną i pełną poświęcenia działalność. Przypomniał, iż już przeszło 6 tysięcy polskich dzieci uzyskało pomoc i wsparcie ze strony wyróżnionej Fundacji. Rzecznik przywołał jedną z myśli Janusza Korczaka - "Dziecko jest jutrem" - i podkreślił, jak ważny dla przyszłości całego społeczeństwa jest każdy przejaw troski o dobro najmłodszych.