Skip to:

20 listopada 2014 roku odbyła się Gala Finałowa drugiej edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Serca Gagi”. W Centrum Nauki Kopernik statuetki odebrali przedstawiciele instytucji i twórcy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w roku 2014 działaniami na rzecz dzieci. Wśród nagrodzonych znalazła się kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „Reaguj. Masz prawo”, wygrywając w kategorii „Kampanie i akcje społeczne dla dzieci”.

 Zwycięzców wyłonili członkowie Kapituły, w której zasiadali m.in. Małgorzata Ohme, redaktor naczelna magazynu „Gaga”, aktorzy: Jacek Rozenek i Joanna Koroniewska, pisarz Grzegorz Kasdepke.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:  w kategorii „Człowiek, który nas edukuje” - Joanna Olech; w kategorii „Człowiek, który nas inspiruje” - Andrzej Maleszka; w kategorii „Człowiek, który o nas dba” - Magdalena Różczka; w kategorii „Fundacje” - „Mimo Wszystko”  Anny Dymnej; w kategorii „Książka roku” -  „Dwoje ludzi” Iwony Chmielewskiej, wyd. Media Rodzina; w kategorii „Miejsce roku” - Muzeum dla Dzieci przy Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie; w kategorii „Teatr roku” - Teatr Studio w Warszawie za spektakl „Jak zostałam wiedźmą”; w kategorii "Media dla dzieci" - Radio Bajka.

 

Poniżej linki związane z kampanią "Reaguj. Masz prawo":

https://www.facebook.com/ReagujMaszPrawo

http://jakreagowac.pl/