Skip to:

22 czerwca 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w koncercie charytatywnym na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Dochód z czterech spektakli został w całości przekazany na leczenie małych pacjentów. Honorowy Patronat nad koncertem "Hakuna matata" objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Tytuł koncertu nawiązuje do jednej z piosenek z superprodukcji Disneya "Król Lew", co w języku suahili oznacza "nie martw się". Dzieci z Warsztatowej Akademii Musicalowej oraz aktorzy Teatru Muzycznego ROMA zaprezentowali widowisko muzyczne oparte na utworach pochodzących z musicali i filmów Disneya. W przedstawieniu udział wzięło ponad dwustu młodych artystów oraz wielu gości specjalnych - profesjonalnych aktorów musicalowych znanych z inscenizacji Teatru Muzycznego ROMA. Podczas koncertu usłyszeć można było piosenki m.in. z "Króla Lwa", Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków", "Pięknej i Bestii" czy "Pocahontas".

Całkowity dochód ze wszystkich czterech koncertów w Teatrze Muzycznym ROMA zostanie przekazany Fundacji Towarzystwo Przyjaciół Centrum Zdrowia Dziecka, która jest organizatorem koncertu.