Skip to:

19 stycznia, Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, był gościem specjalnym podczas zjazdu III Akademii Kobiet Zainspirowanych. Tym razem tematem konferencji było zdrowie i wychowanie dzieci.

Poruszono temat otyłości u najmłodszych, i profilaktyki z tym związanej, oraz coraz częściej występujących alergii i wad postawy. W spotkaniu udział wzięli wybitni specjaliści z zakresu pedagogiki i psychologii, m. in. Dorota Zawadzka, autorka poradników na temat wychowania dzieci, która wygłosiła wykład o couchingu rodzicielskim oraz prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, wybitna specjalistka w zakresie pedagogiki rodziny, pedagogiki szkoły i pedagogiki ogólnej.

Następnie Rzecznik udał się do Świdnicy, gdzie wziął udział w balu charytatywnym na rzecz chorej Mai Tyczyno - sześcioletniej świdniczanki, która urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną. Wśród zgromadzonych na balu gości była także Dorota Zawadzka - doradca społeczny Rzecznika Praw Dziecka, która wraz z Robertem Korólczykiem poprowadziła licytację przedmiotów przekazanych dla dziewczynki przez darczyńców z całej Polski. Do akcji przyłączył się także Prezydent RP, Bronisław Komorowski przekazując do licytacji swoje spinki do mankietów. Dzięki ofiarności wszystkich przybyłych gości udało się zebrać prawie 20 000 zł na rehabilitację Mai, to o 6 000 zł więcej niż w roku ubiegłym.