Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak ogłasza konkurs na projekt logo Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. 20 listopada święto będzie obchodzone w Polsce po raz drugi w historii. Zwycięzca rywalizacji otrzyma 5 tys. złotych.

- Chciałbym, aby wizualna identyfikacja na stałe wpisała się w obchody tego dnia. Będzie to symbol związany z problematyką praw dziecka, wykorzystywany przy okazji wszystkich działań i inicjatyw, które służą promocji przestrzegania praw najmłodszych – zachęca do udziału w rywalizacji Marek Michalak.

Konkurs ma charakter otwarty. Projekty logo należy przesyłać na adres Biura Rzecznika Praw Dziecka do 13 listopada 2015 roku. Prace będą oceniane pod względem: artystycznym (pomysł, komunikatywność, czytelność), graficznym (profesjonalizm pracy zgodny z zasadami sztuki), użytkowym (możliwości zastosowania w materiałach informacyjno-promocyjnych Rzecznika Praw Dziecka). Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Uchwałę w sprawie ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął 7 listopada 2014 r. Posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, który przypomni, że także dzieci mają swoje prawa. Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało także przypomnieć o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

Regulamin Konkursu

Oświadczenie autora

Zgłoszenie osoby fizyczne

Zgłoszenie osoby prawne