Skip to:

7 grudnia w Operze Wrocławskiej spotkali się mali pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej oraz ich rodzice i przyjaciele. Podczas uroczystości Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak otrzymał z rąk prof. Alicji Chybickiej Statuetkę "Kropla życia".

Nagroda została przyznana Rzecznikowi przez Fundację "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową" za - jak ujęto w uzasadnieniu - "pomoc i dobro, jakiego doświadczyły dzieci-pacjenci Kliniki Transplantacji Szpiku,Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu". Kroplami Życia wyróżnieni zostali także m.in. Elżbieta Świączkowska z Fundacji Zielone Anioły oraz Lidia i Jerzy Owsiakowie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pobyt we Wrocławiu Marek Michalak wykorzystał także, by spotkać się z uczniami, zrzeszonymi w Młodzieżowej Wszechnicy Dziennikarskiej. Członkowie Wszechnicy - uczniowie klas dziennikarskich XIII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu - od ośmiu lat w ramach prowadzonych w szkole zajęć spotykają się ze znanymi postaciami życia publicznego.