Skip to:

Na zaproszenie Oddziału Okręgowego i Miejskiego TPD w Legnicy Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w IV Forum Laureatów Legnickiej Statuetki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Nade wszystko dziecko”, które odbyło się 21 listopada 2015 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

70-lecie działalności TPD w Legnicy oraz Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka (20 listopada) były doskonałą okazją do spotkania i dyskusji na temat poprawy przestrzegania praw dziecka w Polsce.  Debata pn. „Razem dla Dzieci” pozwoliła na wymianę doświadczeń osób na co dzień zajmujących się pomocą najmłodszym.

Ważnym punktem spotkania było wręczenie statuetki „Nade wszystko dziecko”, która w tym roku powędrowała do rąk Marka Michalaka. Statuetka z nr 100, która trafiła do Rzecznika Praw Dziecka  jest najważniejszym wyróżnieniem, przyznawanym od 1998 r. przez legnicki Oddział TPD dla osób i instytucji, które działają dla dobra dzieci. Dotąd otrzymało ją 99 osób i 10 instytucji. Wśród laureatów są: nauczyciele, lekarze, duchowni, działacze sportu, kultury, turystyki, samorządowcy, przedstawiciele policji.