Skip to:

Jubileusz 50-lecia Orderu Uśmiechu skłonił Aleksandrę Klicką - Młodzieżowego Doradcę Rzecznika Praw Dziecka do zorganizowania w rodzinnym Ciechanowie konkursu propagującego wiedzę na temat Orderu Uśmiechu, jego historii i roli w życiu społeczeństwa. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom, w której uczestniczył Marek Michalak, odbyła się 20 czerwca w Szkole Podstawowej TWP.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie - plastyczną dla uczniów klas 1-5 szkoły podstawowej i literacką, w której swoich sił próbowali uczniowie klas 6-7 oraz oddziałów gimnazjalnych ciechanowskich szkół podstawowych. Młodzież pisała eseje, felietony, listy do Rzecznika Praw Dziecka, albo rozprawkę  "Czy Twoim zdaniem, we współczesnym świecie ważne jest propagowanie idei Orderu Uśmiechu?".

Podczas uroczystości nie brakowało występów artystycznych, ze sceny popłynęły też "orderowe" piosenki, nagrodzeni odebrali nagrody i dyplomy, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki i materiały promujące prawa dziecka od Rzecznika Praw Dziecka. Była okazja do rozmów i wspólnych zdjęć.

 

Lista nagrodzonych:

NAGRODA SPECJALNA: Maria Lalak  (gimnazjum)

KAT. PLASTYCZNA:

I miejsce - Antonina Puczyńska (szkoła podstawowa)

II miejsce - Maja Chmielewska (szkoła podstawowa)

III miejsce - Aleksandra Tenderenda (szkoła podstawowa)

Wyróżnienie - Alicja  Wiśniewska (szkoła podstawowa)

Wyróżnienie- Marta Łęgowska (gimnazjum)

 

KAT. LITERACKA:

I miejsce - Marta Podlasińska (gimnazjum)

II miejsce - Kacper Zadrożny (gimnazjum)

III miejsce - Maria Lalak (gimnazjum)

Wyróżnienie-  Natalia Jakubiak (gimnazjum)

Wyróżnienie-  Julia Tadrzak (gimnazjum)