Skip to:

W Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „Stocer” w Konstancinie-Jeziornie przebywa ponad setka młodych pacjentów z różnymi schorzeniami kręgosłupa, którym wykwalifikowana kadra pomaga wrócić do zdrowia. Ośrodek zapewnia dzieciom i młodzieży szczegółową diagnostykę oraz rozbudowany wachlarz zajęć rehabilitacyjnych, w tym przynoszącą doskonałe efekty metody FED. Młodzi pacjenci są także objęci pomocą pedagogiczną i wychowawczą w przyszpitalnej szkole, gdzie mają do dyspozycji m.in. sale tematyczne i bibliotekę.

Rzecznik podczas spotkania z małymi kuracjuszami 21 stycznia 2014 roku przywołał historię najsłoneczniejszego z odznaczeń – Orderu Uśmiechu, która związana jest z ośrodkiem w Konstancinie-Jeziornie. Natomiast mali pacjenci z dużym zainteresowanie pytali o podejmowane interwencje, otrzymywane od dzieci listy i codzienną pracę Rzecznika.

W spotkaniu uczestniczył także dr Jan Orgelbrand, członek Zarządu Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „Stocer”. Historię placówki, zasady jej funkcjonowania oraz sposoby kontraktowania środków z Narodowego Funduszu Zdrowia na poszczególne procedury medyczne przedstawił dr Waldemar Szymanik, kierownik Ośrodka Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży, który opowiadał również o metodach leczenia i procesie rehabilitacji młodych pacjentów.