Skip to:

23 czerwca br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w swoim biurze spotkał się z dziećmi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku.

Marek Michalak podczas spotkania opowiadał o misji swojego urzędu. Licealiści pytali o prawa dziecka, ich przestrzeganie oraz przypadki naruszeń. Młodzi ludzie byli zainteresowani drogą Marka Michalaka do urzędu Rzecznika Praw Dziecka, podsumowaniem I kadencji RPD, a także oceną przestrzegania praw dziecka w naszym kraju. Uczniowie pytali Rzecznika również o jego interwencje. Byli ciekawi, jakiego rodzaju sprawy trafiają do Biura Rzecznika Praw Dziecka.

Rzecznik zwrócił szczególną uwagę na trwającą kampanię społeczną „Reaguj. Masz Prawo” oraz problem obojętności na krzywdy wyrządzane dzieciom. Podkreślił, że – Każdy z nas ma prawo reagować, jeśli widzi sytuację, w której zagrożone jest dobro dziecka. Każdy, kto tego nie robi, moralnie może czuć się współwinnym takiej sytuacji. Rzecznik apelował do młodzieży, by wśród rodziny, przyjaciół i kolegów rozpropagowali tę akcję.