Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przed dwoma laty uczestniczył w uroczystej Wigilii Szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jaroszowie. 18 września br. przyszedł czas na rewizytę - uczniowie z Jaroszowa odwiedzili Rzecznika w jego biurze.

Młodzi ludzie przyjechali do Warszawy, do Centrum Nauki Kopernik w nagrodę za oszczędzanie w SKO w ubiegłym roku szkolnym. W programie wyprawy nie mogli pominąć wizyty u swojego Rzecznika.

Uczniowie rozmawiali z Markiem Michalakiem o ideach Janusza Korczaka – patrona ich szkoły i zarazem pierwszego nieformalnego rzecznika praw dziecka, opowiadali o przestrzeganiu praw najmłodszych w Jaroszowie i wymieniali uwagi na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni.

Rzecznik apelował o rozwagę i odpowiedzialność w korzystaniu z serwisów społecznościowych, które umożliwiają publikowanie zdjęć i filmów.

– Trzeba uważać, co się wrzuca do sieci, ponieważ nawet usunięte zdjęcia mogą kiedyś do nas wrócić. A dawny żart czy zabawne zdjęcie z dzieciństwa niekoniecznie musi nas śmieszyć za kilka czy kilkanaście lat – mówił Marek Michalak.