Skip to:

W dniu 10 rocznicy wyboru przez Sejm RP na Rzecznika Praw Dziecka,  Marka Michalaka odwiedziła młodzież z Legnicy i Drohobycza.

Legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował kolonię w Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD ośrodek „Helenów”. Uczestniczą w niej podopieczni TPD oraz młodzież z miasta partnerskiego Legnicy – Drohobycza. Oprócz rozmów o Starym Doktorze, prawach najmłodszych, Roku Ireny Sendlerowej i jubileuszu TPD, na spotkaniu młodzieży z Rzecznikiem popłynęła muzyka.  Nie mogło być inaczej, skoro Marka Michalaka odwiedzili członkowie zespołu artystycznego „Odrodzenie”, działającego przy polsko-drohobyckim Stowarzyszeniu Kultury Polskiej “Odrodzenie” w Drohobyczu. W repertuarze znalazły się m.in. pieśni „Kocham Cię, Polsko” i „Kwiaty polskie”, oraz utwór przygotowany specjalnie na 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Były zajęcia poświęcone prawom dziecka, wspólne fotografie. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pakiet materiałów promujących prawa najmłodszych.

Oddział legnicki TPD jest największy w kraju. Jego prezesem od lat jest Kazimierz Pleśniak, w 2016 r. odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI.