Skip to:

14 czerwca br. w Ostrowi Mazowieckiej PaT modę na życie bez uzależnień promował Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Komendant Główny Policji generał Marek Działoszyński.

W Finale oraz Ogólnopolskim Zrywie Wolnych Serc udział wzięli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Obecny był również szef Centralnego Biura Śledczego generał Igor Parfieniuk oraz Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski. - Od kilku lat obserwuję, co dzieje się wokół „śniegowej kuli PaTu”, która czyni coraz więcej dobra. Dziękuję Wam, że chce Wam się działać, nie tylko na Przystankach, ale i na co dzień. To napawa ogromnym optymizmem. Wiem i wierzę, że Wy nie przejdziecie obojętnie obok samochodu, w którym zamknięte jest dziecko i zagrożone jest jego życie. Zareagujecie, gdy ktoś bije słabszego. Ważne jest także to, że macie zaufanie do Policji. – mówił ze sceny Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

PaT – Profilaktyka a Ty – to ogólnopolska, całoroczna akcja Komendy Głównej Policji oparta na profilaktyce rówieśniczej przez sztukę, gromadzi dziesiątki tysięcy młodzieży z całej Polski. To ci, którzy identyfikują się z hasłem „Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym”.

Pomysłodawcą i znakomitym realizatorem działań całorocznych jak też Ogólnopolskiego Przystanku PaT i Przystanków Regionalnych jest insp. Grzegorz Jach – policjant, pedagog, reżyser, Społeczny Doradca Rzecznika Praw Dziecka, znajdujący świetny kontakt z młodzieżą i oddany całym sercem i energią ważnej sprawie profilaktyki uzależnień i aspołecznych zachowań wśród młodzieży.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/99937,Ogolnopolski-Glos-Profilaktyki.html

http://pat.policja.gov.pl/pat/wydarzenia/2770,Ostrow-Mazowiecka-stolica-Mazowsza.html

 http://pat.policja.gov.pl/pat/wydarzenia/2769,Mazowiecki-Zryw-Wolnych-Serc.html