Skip to:

W czwartek 8 września 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak był gościem specjalnym Forum Polityki Społecznej w Wągrowcu, od czterech organizowanym przez senatora Mieczysława Augustyna.

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich zebrała się grupa samorządowców, pracowników socjalnych, nauczycieli, policji, działaczy społecznych, by dyskutować na temat gwarancji, jakie mogą dawać samorządy i organizacje pozarządowe w przestrzeganiu praw dziecka. W debacie udział wzięli: Senator Mieczysław Augustyn, Poseł Adam Szejnfeld, Burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński i Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki.

W dyskusji wskazywano, że samorząd może i powinien być partnerem w działaniach na rzecz praw dzieci, by najmłodsi czuli się bezpiecznie. Podkreślano, że nie można budować siły państwa bez budowy nowoczesnego społeczeństwa. A to musi zaczynać się od okresu dziecięcego.

Biorący udział w dyskusji Marek Michalak mówił, iż prawa dziecka w naszym kraju muszą być przestrzegane. Przypomniał, że wzrosły uprawnienia Rzecznika Praw Dziecka, co jest nie bez znaczenia dla tego procesu. Po roku obowiązywania ustawy, mówiącej o zakazie bicia dzieci spadło przyzwolenie na takie postępowanie.

Jak podkreślił - "Świat bezpieczny możemy stworzyć tylko razem. Wspólnie z środowiskiem zdrowotnym, wychowawczym, a także z organizacjami pozarządowymi i samorządami, które organizują życie społeczności, aż po rząd i parlament."

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak złożył też wizytę na oddziale dziecięcym Szpitala w Wągrowcu. W doskonałych warunkach może tutaj leczyć się 25 dzieci. Przestronne, kolorowe sale dla chorych dzieci, miejsca dla rodziców i opiekunów, nowoczesne wyposażenie, a przede wszystkim bardzo przyjazna atmosfera charakteryzuje to miejsce.

W czwartek 8 września 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak był gościem specjalnym Forum Polityki Społecznej w Wągrowcu, od czterech organizowanym przez senatora Mieczysława Augustyna.