Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak tradycyjnie włączył się do akcji "Na niebiesko dla autyzmu". 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony sześć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Tego dnia, w ramach solidarności z osobami z autyzmem, siedziba Rzecznika Praw Dziecka zostanie podświetlona na niebiesko.

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom 2 kwietnia jest ogólnoświatowa akcja "Light It Up Blue", której inicjatorem jest amerykańska organizacja Autism Speaks. W Polsce pod hasłem "Na niebiesko dla autyzmu" jest celebrowana od 2011 roku.

W tegoroczne obchody akcji „Na niebiesko dla autyzmu" oraz Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu zaangażowana jest Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska, która udzieliła Patronatu Honorowego inicjatywom organizowanym przez organizacje zrzeszone w Porozumieniu AUTYZM-POLSKA, któremu przewodniczy Fundacja SYNAPSIS.

Rzecznik Praw Dziecka także objął patronatami honorowymi wydarzenia promujące wiedzę o autyzmie. To działalność portalu poradnikautystyczny.pl, Dzień Świadomości Autyzmu w Białołęce w Warszawie (18 kwietnia 2015), a także Niebieski Marsz ulicami Radomia.

ABC Autyzmu – materiały przygotowane przez Fundację SYNAPSIS

http://synapsis.org.pl/naniebiesko