Skip to:

10 października br. Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka odwiedziły dzieci, które wraz z rodzicami i opiekunami realizują projekt "Baju, baju o śliwkowym kraju, czyli edukacja społeczno-obywatelska przedszkolaków" małopolskiego Stowarzyszenia "Na Śliwkowym Szlaku".

Dzieci zwiedziły Biuro Rzecznika Praw Dziecka, a na specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach zapoznały się z prawami dziecka. Mali goście opowiadali o zajęciach realizowanych w ramach "śliwkowego projektu", zadawali też pytania Rzecznikowi – o prawa dziecka, ale również o prawidła i filozofię świata.

Stowarzyszenie "Na Śliwkowym Szlaku" to Lokalna Grupa Działania skupiająca 7 małopolskich gmin: Czchów, Gnojnik, Gródek nad Dunajcem, Iwkowa, Laskowa, Lipnica Murowana i Łososina Dolna. Była to pierwsza wizyta studyjna dzieci i dorosłych w Biurze RPD w ramach projektu "Baju, baju o śliwkowym kraju, czyli edukacja społeczno-obywatelska przedszkolaków", w którym uczestniczą dwuosobowe zespoły z gmin należących do Stowarzyszenia. Celem przedsięwzięcia jest wzrost udziału mieszkańców obszaru Śliwkowego Szlaku – i tych najmłodszych i już dorosłych – w życiu społecznym i obywatelskim regionu poprzez zdobycie wiedzy oraz pobudzenie świadomości i aktywności społecznej. Kolejne spotkania z następną grupą "Na Śliwkowym Szlaku" niebawem!