Skip to:

24 maja Rzecznika Praw Dziecka odwiedził Szymon Hołownia, dziennikarz, publicysta i działacz społeczny. Gość Marka Michalaka dołączył do Ambasadorów kampanii społecznej RPD „Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo”.

Pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym wsparcia w krajach Afryki i w Polsce – to temat poruszony podczas spotkania Marka Michalaka z Szymonem Hołownią.

Gość Rzecznika zgodził się, że na przemoc dzieci należy reagować, czego dowodem jest podpis pod deklaracją kampanii „Reaguj na przemoc wobec dzieci. Masz prawo”. Kolejny autograf Szymon Hołownia złożył w swojej ostatniej książce „Instrukcja obsługi solniczki”, która stanowiła upominek dla Rzecznika.

W listopadzie 2016 r. Szymon Hołownia otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI, przyznawaną przez Rzecznika Praw Dziecka, jako docenienie działalności na rzecz dzieci, prowadzonej w ramach Fundacji Kasisi.  Rzecznik wyraził wdzięczność dla Szymona Hołowni i jego współpracowników za wszystkie działania kierowane do dzieci w Afryce.