Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak objął patronatem honorowym następujące wydarzenia:

 1. Koncert „Lubińskie Kolędowanie z Gwiazdami” w ramach akcji charytatywnej SOS „Gwiazdy Dzieciom”
  Co roku Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko organizuje charytatywny koncert kolęd, zbierając pieniądze na dofinansowanie zimowego wyjazdu dzieci z terenu Gminy Krzywiń.
 2. II Dziecięca Konferencja Naukowa „Julian Tuwim Dzieciom
  W tym roku mija 60 lat od śmierci Juliana Tuwima oraz 100 lat od jego debiutu poetyckiego. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Gliwicach postanowiły uczcić kończący się Rok Juliana Tuwima własną konferencją naukową, poświęconą jego twórczości dla najmłodszych.
 3. III Konkurs Kolęd i Pastorałek oraz kiermasz bożonarodzeniowy
  Wspólne śpiewanie kolęd ma w Polsce długą tradycję. Organizowany przez Szkołę Podstawową nr 315 w Świdnicy konkurs ma wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój, ale także zachęcać dzieci do kultywowania pięknego zwyczaju kolędowania. W konkursowe szranki staną dzieci z oddziałów przedszkolnych świdnickich szkół. Podczas kiermaszu będzie można kupić świąteczne wypieki, kartki oraz stroiki.
 4. III Konferencja pt. „Dzieci z chorobami Rzadkimi – leczenie, rehabilitacja, edukacja. Wady przewodu pokarmowego i zaburzania odżywiania”
  Konferencji, organizowanej przez Fundację „POTRAFIĘ POMÓC” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi, towarzyszyć będą zajęcia warsztatowe i konsultacje lekarzy specjalistów. Konferencja jest przeznaczona dla rodziców, lekarzy, rehabilitantów oraz psychologów zawodowo zajmujących się dziećmi z chorobami rzadkimi.
 5. V edycja „A my do Betlejem”
  Organizatorem spektaklu charytatywnego oraz świątecznej aukcji jest Fundacja And I Am Up oraz Teatr Rampa w Warszawie. Zebrane podczas całego wydarzenia pieniądze zostaną przeznaczone na reaktywację Poradni dla dzieci z zespołem Downa przy Instytucje Matki i Dziecka w Warszawie, a także na działalność statutową Fundacji.
 6.  Kampania Społeczna „Więcej życzliwości dla kobiet w ciąży”
  Celem nowej kampanii Tramwajów Warszawskich jest uwrażliwienie społeczeństwa na przestrzeganie przywilejów kobiet w ciąży oraz kobiet z małymi dziećmi.