Skip to:

13 grudnia Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, był gościem honorowym w Szkole Podstawowej w Rudzie Bugaj, która zakończyła właśnie Rok Janusza Korczaka konferencją poświęconą prawom dziecka.

W swoim wystąpieniu Marek Michalak mówił m.in. tym, że Korczak jest nie tylko symbolem szlachetnej śmierci, lecz przede wszystkim pięknego twórczego życia - teraźniejszego i przyszłego. To za jego sprawą o prawach dziecka usłyszano na wszystkich kontynentach świata.

Słowa Korczaka przytaczali również obecni na spotkaniu goście, w tym poseł Agnieszka Hanajczyk, która, wspólnie z RPD, objęła spotkanie honorowym patronatem. W głosie pani poseł można było usłyszeć wzruszenie. Następnie przemówił burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego Jacek Lipiński, który mówiąc o prawach dziecka wspomniał o prawie do komfortowej edukacji, obiecując tym samym szkole wybudowanie sali gimnastycznej.

Konferencja była podsumowaniem działań, jakie zainicjowała szkoła w związku z rokiem swojego patrona. O Januszu Korczaku, jego życiu i pracy na rzecz dzieci uczyli się także uczniowie z innych aleksandrowskich szkół podczas warsztatów zorganizowanych w październiku i listopadzie przez placówkę z Rudy Bugaj.

Na podst.: http://www.aleksandrow-lodzki.pl/aktualnosc-2928-Rzecznik_Praw_Dziecka_w_Rudzie_Bugaj.html