Skip to:

1 kwietnia 2015 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w inauguracji nowego programu skierowanego do dzieci i rodziców – Polskie Radio Dzieciom. Wśród gości uroczystości znaleźli się Tadeusz Sławecki Sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Witold Graboś i Krzysztof Luft Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Andrzej Siezieniewski Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A..

Podczas inauguracyjnego spotkania dzieci zgadywały czym zajmują się zaproszeni goście, a każdy z nich opowiadał o swojej pracy. Rzecznik Praw Dziecka był ciekawy, co najmłodsi słuchacze wiedzą na temat praw dziecka. Podziękował także Prezesowi Zarządu Polskiego Radia Andrzejowi Siezieniewskiemu za utworzenie tego programu, tym samym spełnienie obietnicy, jaką złożył półtora roku temu. Polskie dzieci zyskały program radiowy, który będzie wspierał ich rozwój, a także dostarczał mądrej rozrywki.

Na koniec spotkania Rzecznik Praw Dziecka przekazał redakcji programu Kodeks Praw Dziecka – aby zawsze dziennikarze pracujący przy tworzeniu audycji pamiętali, jak ważne jest przestrzeganie praw dziecka. Dzieci obecne na spotkaniu otrzymały pluszowe misie.

Polskie Radio Dzieciom, nowy program radia publicznego, rozpoczęło nadawanie programu 1 kwietnia 2015 roku. Na antenie pojawią się audycje dedykowane najmłodszym. Będą to programy edukacyjne, rozrywkowe ale także poszerzające wiedzę najmłodszych i zachęcające ich do kreatywności. Na falach Polskiego Radia Dzieciom spotkać będzie można niezwykłych prowadzących: żabę Monikę i Kulfona, a także ich przyjaciół, Magistra Sprężynkę, który zachęci najmłodszych słuchaczy do rozwiązywania zagadek edukacyjnych, czy Profesora Wyrazika, który w lekkiej formie opowie słuchaczom o tym, jak ważne jest poprawne budowanie swoich wypowiedzi i rozwiąże tajemnice starych, już dziś prawie nie używanych słów.

Polskie Radio Dzieciom to pierwszy ogólnopolski program radiowy przygotowany z myślą o najmłodszych słuchaczach i ich rodzinach. Co ważne, program nadawany jest bez reklam w technologii cyfrowej w systemie DAB+.

Zapraszamy na stronę programu: www.dzieci.polskieradio.pl