Skip to:

Do grona uhonorowanych odznaką Rzecznika Praw Dziecka dołączyła w marcu prof. Marta Bogdanowicz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie.

Prof. Marta Bogdanowicz – założycielka i wieloletnia przewodnicząca, a obecnie wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji, była wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji, Kawaler Orderu Uśmiechu, odznakę odebrała z rąk Doroty Zawadzkiej, Doradcy Rzecznika Praw Dziecka 20 marca 2014 roku podczas dorocznego Święta Uniwersytetu Gdańskiego.

Uroczystość nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka głogowskiej „Dwunastce” połączone były ze Świętem Szkoły. – „Dwunastka” zasłużyła na to wyróżnienie konsekwentnymi działaniami. Przyjeżdżam do tej szkoły już kilkanaście lat i obserwuję jak się rozwija i działa. W tej szkole dziecko jest zawsze najważniejsze i to było widać nawet podczas Święta Szkoły. Tu pierwsze skrzypce grały dzieci – mówił Marek Michalak, podsumowując uroczystości 21 marca 2014 roku, podczas których nie tylko wręczał odznakę, ale sam też został uhonorowany statuetką „Przyjaciela Szkoły”.

Na zakończenie wizyty w Głogowie Rzecznik Praw Dziecka odwiedził Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, gdzie z pracownikami i wolontariuszami rozmawiał o podejmowanych działaniach oraz metodach warsztatowej pracy z dziećmi i młodzieżą. Podczas spotkania plany organizacji na przyszłość przedstawiła prezes Stowarzyszenia, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka Anna Lechowska.