Skip to:

10 lutego 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi.

Marek Michalak zapoznał się na miejscu z postępem prac remontowych, mających poprawić warunki nauczania w tej placówce. To właśnie uczniowie SP nr 1 w Rumi oraz ich rodzice zwrócili się do Rzecznika Praw Dziecka z prośbą o pomoc w przekonaniu władz samorządowych do potrzeby rozbudowy szkoły. W podziękowaniu za podjęte działania Rzecznika Praw Dziecka uhonorowano w czwartek 10 lutego Statuetką "Przyjaciel Szkoły".

W spotkaniu z Markiem Michalakiem wzięło udział kilkuset uczniów, a także nauczyciele i przedstawiciele miejscowych władz. W multimedialnej prezentacji najmłodsi wychowankowie szkoły zapoznali gościa z historią placówki, jej problemami oraz osiągnięciami. Jak sami mówili: "mamy małe pomieszczenia, ale chcemy się tutaj uczyć. Nie możemy się doczekać końca rozbudowy szkoły". Głos zabrała również burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak - "Najważniejsze, że remont szkoły trwa i nie ma już problemów z jej ogrzewaniem. Na dokończenie pierwszego etapu rozbudowy są w budżecie miasta pieniądze" - podkreślała.

Rzecznik Praw Dziecka wspominał, że o problemach szkoły dowiedział się podczas pobytu w Strasburgu od ich koleżanki, która przebywa tam teraz wraz z rodzicami. "To ona powiedziała mi, że jak Pan nie pomoże, to nikt tego nie zrobi" - mówił Marek Michalak. Jak podkreślił Rzecznik odpowiednie warunki nauki należą się dzieciom - "To jest obowiązek państwa, byście w szkole czuli się dobrze" - dodał. Rzecznik Praw Dziecka odpowiadał również na wiele pytań najmłodszych, którzy interesowali się m.in. jego pracą, a także sprawami, którymi się najczęściej zajmuje.

10 lutego 2011 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi.