Skip to:

Podczas wizyty w Wielkopolsce 25 kwietnia br. Rzecznik odwiedził szpital w Ostrowie Wielkopolskim, by zapoznać się z sytuacją na oddziale pediatrii i neonatologii. Marek Michalak odwiedził też przebywającego na oddziale uratowanego małego Adasia, ranionego nożem jeszcze w łonie matki i rozmawiał z mamą chłopca.

Podczas wizyty w szpitalu Marek Michalak w wypowiedzi do mediów, odnosząc się do sprawy Alfie Evansa – w kontekście sytuacji  Adasia – podziękował polskim lekarzom, że walczyli do końca o zdrowie i życie dziecka. Zaznaczył, że wiele zależy od determinacji i empatii medyków – tak jak to miało miejsce w przypadku lekarzy ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, ratującym dziecko po zdarzeniu w Cerekwicy Starej.

- Całym sercem jestem z i po stronie rodziców Alfie. Podobnie jak Papież Franciszek uważam, że rodzicom powinno się dać prawo szukać innych medycznych dróg pomocy swojemu dziecku. Zwłaszcza, że otrzymali ofertę pomocy z Włoch. Nadzieja umiera ostatnia – mówi Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

- Szczęśliwie zarówno dzieciątko, które urodziło się przez cięcie, jak i matka dochodzą do zdrowia w ostrowskim szpitalu. To była szczera i delikatna rozmowa dotycząca także możliwości wsparcia i oferty pomocy ze strony Pana ministra. To bardzo potrzebna oferta, bo czas leczy rany, ale na zabliźnienie niektórych trzeba będzie długo czekać – tak spotkanie Marka Michalaka z matką z Cerekwicy skomentował na FB Starosta Ostrowski Paweł Rajski, który towarzyszył RPD podczas wizyty w szpitalu.