Skip to:

W Centrum Dialogu im. Marka Edelmana 22 listopada br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak spotkał się z młodzieżą z łódzkich szkół. Młodzi ludzie podczas wykładu „Czy dzieci i ryby głosu nie mają?" zadawali pytania swojemu Rzecznikowi. Dyskusja o prawach dziecka i ich przestrzeganiu była bardzo interesująca i ożywiona. Siódmoklasiści pytali o reformę oświaty i dzielili się swoimi doświadczeniami.

- Młodzi, mądrzy, aktywni, odważni – jest nadzieja – podsumował spotkanie z młodzieżą Marek Michalak, który odnosząc się do nowej rzeczywistości w polskich szkołach i nadmiaru zadań domowych, przypomniał, że wskazywał na takie niebezpieczeństwo wcześniej, a i teraz z uwagą wsłuchuje się w informacje płynące od młodych ludzi w listach i zdania wyrażane podczas spotkań. O przeanalizowanie sytuacji siódmoklasistów RPD upominał się niedawno w wystąpieniu do MEN.  

Podczas wizyty w Centrum Dialogu Marek Michalak spotkał się także z dyrektor ośrodka panią Joanną Podolską. Była więc okazja do omówienia różnych projektów realizowanych przez Centrum Dialogu oraz obejrzenia wystaw, m.in. poświęconej Januszowi Korczakowi, zatytułowanej „Nie ma dzieci są ludzie. Prawa dziecka to prawa człowieka”, której patronuje Rzecznik Praw Dziecka.