Skip to:

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie zorganizował jubileuszowy, X Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z całej Polski. W uroczystym apelu, otwierającym zlot, udział wziął także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który jest Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. - Dzisiaj Mrzeżyno jest stolicą Orderu Uśmiechu. Niewątpliwie jest to dzisiaj ważne miejsce dla spraw związanych z pomocą dzieciom, ze słonecznością wynikającą z Orderu. To miejsce, z którego te promienie będą szły nie tylko w Polskę, ale na cały świat – mówił Rzecznik.

Prezentacja sztandarów szkół, która odbyła się 23 maja 2014 roku w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu, zgromadziła blisko 400 osób. Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć Kawalerów Orderu Uśmiechu, Mrzeżyno odwiedzili m.in.: Bogdan Trojanek, Ryszard Kiełek i Krystyna Czerwińska-Twarowska.

W bogatym programie był rajd po Mrzeżynie, gry integracyjne, zabawy na plaży i wiele atrakcji, które pozwoliły dzieciom i młodzieży z różnych stron Polski poznać się i zintegrować wokół idei, jaka przyświeca wszystkim Kawalerom Orderu Uśmiechu: pomagania drugiemu człowiekowi, zwłaszcza temu małemu. Podczas popołudniowego spotkania każda z przybyłych do Mrzeżyna szkół zaprezentowała się opowiadając o sobie za pomocą limeryków.