Skip to:

12 maja w warszawskim kinie Kultura rozpoczęła się Konferencja Młodych Liderów. Wydarzenie skierowane jest do gimnazjalistów i licealistów, którzy już teraz chcą się dowiedzieć, jak dobrze pokierować swoją zawodową ścieżką. Podczas inauguracji ze słowem wstępu do zgromadzonych zwrócił się Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak – Patron Honorowy Konferencji.

Konferencja Młodych Liderów to ogólnopolskie spotkanie młodzieży z ludźmi sukcesu: politykami, przedsiębiorcami, dziennikarzami i ludźmi kultury. Jej celem jest dostarczenie młodym, ambitnym ludziom praktycznej wiedzy, dzięki której będą mogli oni podjąć świadomą decyzję o wyborze odpowiedniego kierunku studiów.

Wydarzenie otworzył Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak mówił m.in. o dziecięcej determinacji do odnoszenia sukcesów, szczęśliwym dzieciństwie, warunkach do prawidłowego rozwoju, prawie do wyrażania własnego zdania i prawie dziecka do partycypacji w życiu społecznym. RPD podkreślił, że młodych ludzi warto i trzeba słuchać, ponieważ nie brakuje dowodów w życiu publicznym, że ich rady bywają cenne a wręcz kluczowe.

Podczas dwudniowych prelekcji i warsztatów, ponad 200 młodych i ambitnych uczestników będzie zdobywać praktyczną wiedzę, która ma im pomóc w świadomym wyborze kierunków studiów.

Wszyscy uczestnicy Konferencji otrzymali od Rzecznika zestawy informacyjno-edukacyjne poświęcone prawom dziecka.