Skip to:

11 kwietnia 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w uroczystej Gali Finałowej konkursu zatytułowanego "Mam 6 lat. Chcę poznawać świat! Idę do szkoły!". W Gali uczestniczyli m.in.: Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas, Henryka Krzywonos oraz śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska. Gala odbyła się w Centrum Nauki Kopernik.

Po otwarciu Gali przez Panią Krystynę Szumilas, Rzecznik Praw Dziecka wygłosił przemówienie, w którym wyraźnie podkreślił, że nie wolno straszyć dzieci szkołą oraz, że szkoła to ma być miejsce przyjazne wszystkim dzieciom.

Podczas Gali, dla najmłodszych i nie tylko, zostały zaplanowane krótkie atrakcje naukowe. Pracownicy Centrum Kopernik przygotowali dla dzieci doświadczenia, w których czynny udział brali wszyscy zgromadzeni. Nagrody w konkursie wręczali laureatom Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

Na zakończenie Gali został odtworzony film, w którym dzieci opowiadały, co robią w szkole oraz odpowiadały na pytania, dlaczego warto chodzić do szkoły i czy chcą chodzić do szkoły.