Skip to:

2 lipca 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w Gali wieńczącej IV edycję konkursu "Być Polakiem", zorganizowanego przez Fundację "Świat na Tak". W uroczystości wzięli udział również m.in.: Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich oraz Poseł na Sejm RP Joanna Fabisiak.

W trakcie Gali zaprezentowano fragmenty nagrodzonych prac konkursowych oraz wręczono laureatom flagi Polski. Na koniec swój występ artystyczny zaprezentował Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

"W was jest przyszłość Polski i to, że mieszkacie w dalekich krajach, nie zmienia faktu, że czujecie się Polakami. Bądźcie z tego dumni" - zwróciła się do laureatów Jagoda Kaczorowska, córka ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego.

W tegorocznym konkursie zgłoszono ponad 350 prac z całego świata. W tej edycji konkursu tematami prac były: "Tajemnica rodzinnej pamiątki" (9-10 lat), "List do Starego Doktora (Janusza Korczaka)" (11-12 lat), "Opowieść rodzinna, którą warto ocalić od zapomnienia" (13-15 lat), "Odsiecz wiedeńska oczami jej uczestnika" (16-19 lat), "Odblaski polskości" (19-25 lat).

Lista laureatów konkursu