Skip to:

27 marca 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak uczestniczył w premierze filmu edukacyjnego "Domówka", który powstał w ramach Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku dla m. st. Warszawy.

Premiera filmu objęta została honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Marek Michalak w swoim wystąpieniu przed pokazem filmu odniósł się do dużej wartości przedsięwzięcia, które ma na celu zapobieganie problemom z uzależnieniem wśród młodzieży. Wyraził się też z uznaniem o prewencyjnej działalności Policji polegającej na edukowaniu młodzieży, a nie tylko ściąganiu w sytuacji złamania prawa.

Fabuła kilkuminutowej produkcji koncentruje się wokół tytułowej "Domówki" zorganizowanej przez jednego z nastolatków pod nieobecność rodziców. Założeniem filmu jest pokazanie młodzieży eksperymentującej z alkoholem konsekwencji jakie mogą wyniknąć z jego spożywania. Jednocześnie film ma być wstępem do podjęcia dyskusji na temat możliwości zakończenia się z pozoru niewinnej "Domówki". Film ten ma stanowić podstawę spotkań z młodzieżą i wraz ze scenariuszem takiego spotkania, trafi do komend policji i szkół w całej Polsce.