Skip to:

16 kwietnia 2013 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w debacie zatytułowanej "Przestrzeganie Praw Dziecka", która odbyła się w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych, miejskich oraz Łódzki Wicekurator Oświaty. Podczas debaty przedstawiciele młodzieży zaprezentowali swoje stanowiska na temat praw dzieci do równości, do nauki, wypoczynku i rozrywki, prawa do opieki zdrowotnej oraz wolności wyznania. Po nich głos zabrał Rzecznik Praw Dziecka, który w swoim wystąpieniu mówił o wartości praw dziecka we współczesnej rzeczywistości oraz przestrzeganiu ich w życiu codziennym. Marek Michalak odpowiadał na liczne pytania uczniów dotyczące pracy Rzecznika, problemów z jakimi się spotyka w swojej pracy, przemocy wobec dzieci oraz podejmowanych interwencji.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, dyrektor Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza Iwona Stefanek, Szkolny Rzecznik Praw Ucznia Agnieszka Kupiec oraz Przewodnicząca Społeczności Uczniowskiej Kinga Szczęsna złożyli swoje podpisy na szkolnej "Rezolucji społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Pajęcznie", w której czytamy m.in.: "Wyrażamy przekonanie, że dzieci są najważniejszym dobrem, które należy chronić i zapewniać im wszechstronny rozwój […] Prosimy dorosłych uczestniczących w spotkaniu o traktowanie nas dzieci z właściwą powagą, prawidłowe postępowanie względem małoletnich a szczególnie obronę naszych praw wszędzie tam, gdzie są one łamane." W ramach występów artystycznych przygotowanych na ten dzień swoje umiejętności zaprezentował chór szkolny Hades Band.

Relacja ze strony e-pajeczno.pl