Skip to:

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak był gościem finału XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, który odbył się 12 czerwca 2015 r. w Pieckach.

Tegoroczna edycja Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny zorganizowana została pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia”. Podczas finału podsumowano akcję „Rodzino Trzymaj  Formę” oraz kampanie profilaktyczne przeprowadzone przez Zespół Szkół w Pieckach pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Podczas uroczystości dyskutowano m.in. o roli lokalnych systemów wsparcia rodzin z małymi dziećmi.

- Rodzina jest fundamentem szczęścia i miłości dzieci. Pamiętajmy o tym, równie mocno jak o tym, że dziecko ma prawo do wychowania przez oboje rodziców – mówił w Pieckach Marek Michalak.

RPD przypomniał, że projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, podjęty przez Senat na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, zakłada, że po raz pierwszy w polskim prawie pojawi się przepis mówiący o prawie dziecka do wychowania przez oboje rodziców.

Marek Michalak podziękował również społeczności Piecek za aktywne uczestnictwo w kampaniach społecznych „Jestem mamy i taty” oraz „Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy”. Spotkał się także z uczniami Zespołu Szkół, z którymi rozmawiał m.in. o prawach dziecka i pracy Rzecznika Praw Dziecka.

Relacja z Dni Rodziny w Pieckach (wideo)