Skip to:

Marek Michalak wziął udział w debacie poświęconej prawom dziecka, zorganizowanej 15 czerwca br. przez społeczność akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Inicjatorem spotkania w PWSTE był poseł Tomasz Kulesza. W debacie uczestniczyli: dyrektorzy jarosławskich placówek edukacyjnych, nauczyciele, studenci, młodzież oraz dzieci. Podczas dyskusji Rzecznik Praw Dziecka przypomniał historię i filozofię praw dziecka. Mówił również o trwających procesach legislacyjnych, które mają wzmocnić w Polsce ochronę praw dziecka.  

- Pomimo, że Konwencja o prawach dziecka została uchwalona już 25 lat temu, to w kwestii ochrony praw dziecka w Polsce jest jeszcze dużo do zrobienia, szczególnie w zakresie edukacji społeczeństwa, w warstwie zmiany mentalności osób dorosłych – mówił Marek Michalak.

Następnie Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z przedszkolakami uczestniczącymi w warsztatach dotyczących przepisów ruchu drogowego. Szkolenie prowadzili instruktorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Warszawie.

Kolejnym etapem wizyty na Podkarpaciu był Rzeszów, gdzie Marek Michalak wziął udział w konferencji prasowej promującej letni wypoczynek w regionie. Podczas spotkania z dziennikarzami odpowiadał również na pytania dotyczące swojej działalności.

W Rzeszowie RPD odwiedził również Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Spotkał się z podopiecznymi i kadrą ośrodka oraz zapoznał się z sukcesami i problemami Hospicjum.

Rzecznik Praw Dziecka - wystąpienie w PWSTE (wideo)