Skip to:

20 kwietnia 2015 roku Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie oraz studentami Uniwersytetu Szczecińskiego.

Na zaproszenie poseł Magdaleny Kochan Marek Michalak złożył wizytę w Goleniowie, gdzie odwiedził dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych. Podczas spotkania Rzecznik Praw Dziecka rozmawiał z dziećmi na temat przysługujących im praw oraz odpowiadał na pytania dotyczące praktycznych aspektów ich realizacji. W trakcie pobytu miał okazję zwiedzić tę dynamicznie rozwijającą się placówkę, wykorzystującą nowoczesne metody rewalidacji, otwartą na potrzeby uczniów niepełnosprawnych, w której wysoko wykwalifikowana kadra z powodzeniem dostosowuje metody pracy z dzieckiem do jego indywidualnych potrzeb.

Następnie Rzecznik Praw Dziecka wziął udział w konferencji „Prawa dziecka, czy tylko obowiązki?” w Urzędzie Gminy i Miasta Goleniów, podczas której samorządowcy, nauczyciele i pracownicy socjalni, korzystając z obecności Rzecznika Praw Dziecka i posłanki na Sejm RP, dyskutowali o sytuacji najmłodszych obywateli tego regionu.

Tego samego dnia, na zorganizowanej w Szczecinie konferencji pt. „Odcienie sprawiedliwości – społeczeństwo, polityka, prawo”, studenci Uniwersytetu Szczecińskiego oraz pracownicy naukowi uczelni wysłuchali wykładu Rzecznika Praw Dziecka pt. „Ochrona praw dziecka w polskim systemie prawnym”. Organizatorem i gospodarzem spotkania był Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.