Skip to:

22 maja 2014 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak na zaproszenie Poseł na Sejm RP Magdaleny Kochan odwiedził Kołobrzeg, gdzie przez cały dzień spotykał się z najmłodszymi mieszkańcami regionu. Podczas tej wizyty nie brakowało rozmów o prawach dziecka, i roli Rzecznika. Marek Michalak otrzymał też dwa wyróżnienia: w Przedszkolu Integracyjnym im. Janusza Korczaka odebrał od dzieci statuetkę "Przyjaciel Przedszkola", a od pacjentów Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego "Słoneczko" Odznakę UNICEF "Szeryf Praw Dziecka". Rzecznik uczestniczył w warsztatach prezentacji twórczości artystycznej dla dzieci ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, spotkał się z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Odwiedził też Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy OKRUSZEK oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

Wizytę w Kołobrzegu Rzecznik rozpoczął od spotkania w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 6 im. Janusza Korczaka, gdzie odpowiadał na pytania dzieci i przypomniał o obchodzonym w tym roku jubileuszu 25-lecia uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Następnie, wraz z Posłami na Sejm RP: Magdaleną Kochan i Markiem Hokiem, Panią Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Anną Mieczkowską i Starostą Kołobrzeskim Tomaszem Tamborskim, Rzecznik spotkał się w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta z uczestnikami warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z województwa zachodniopomorskiego. Przegląd artystyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Przyjaciele Okruszka" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy "Okruszek" pozwolił publiczności poznać i docenić twórczość teatralną, taneczną i wokalną młodych artystów ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z całego województwa.

Wizyta w Kołobrzegu była także okazją do spotkania z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Rzecznik rozmawiał z młodymi ludźmi m.in. o prawie do wyrażania własnego zdania, metodach wychowawczych i odpowiedzialności rodzicielskiej. Następnie Rzecznik odwiedził Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy "Okruszek" oraz Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy "Słoneczko". Rzecznik spotkał się również z kadrą i uczestnikami zajęć w Ognisku Pracy Pozaszkolnej przy ul. Mazowieckiej.

>