Skip to:

22 grudnia Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wziął udział w dorocznym świątecznym spotkaniu z dziećmi podczas wieczerzy wigilijnej całej społeczności Centrum Przyjaźni Dziecięcej prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE” w Świdnicy.

Dzieci, które na co dzień znajdują w „Sercu” wsparcie, postanowiły ten uroczysty wieczór ubarwić jasełkami i koncertem kolęd. Uroczystość współprowadziły prezes Iwona Maciejewska i Eliza Hauzer, dziecięcy Prezydent "Serca".  Wśród gości pojawili się m.in. Wanda Rodowicz, Kawaler Orderu Uśmiechu, autorka pięknej mozaiki w siedzibie stowarzyszenia, Posłanki na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka i Teresa Świło, Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Burmistrz Żarowa Leszek Michalak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski, Wiceprzewodniczący Mariusz Barcicki, wolontariusze oraz sympatycy. W roli gościa i gospodarza wystąpił założyciel "Serca", a obecnie Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

W programie spotkania nie zabrakło atrakcji – oprócz wieczerzy wigilijnej i świątecznych życzeń, wieczór uświetnił występ Zespołu Dziecięcego „Serduszka” prowadzonego pod kierunkiem Jerzego Maliszewskiego oraz wizyta Św. Mikołaja ze wspaniałymi, wymarzonymi przez każde dziecko prezentami – od niezbędnych części rowerowych po …operację ucha. Tradycją jest bowiem pisanie przez podopiecznych "Serca" listów do Mikołaja, które każdego roku wypełnić pomaga grono darczyńców i sympatyków Fundacji, co pozwala spełniać marzenia młodych świdniczan i dodawać magii tym wyjątkowym, rodzinnym Świętom. Betlejemskim Światłem Pokoju podzielił się dh Piotr Pamuła, Komendant Hufca ZHP w Świdnicy, a Biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch w serdecznej i ciepłej modlitwie przypomniał, jak ważne dla dzieci i rodziny jest święto Bożego Narodzenia.